kwiecień 16, 2024

Doskonale posługują się angielskim i niemieckim – finał konkursu w Wieluniu

Uhonorowaniem zwycięzców i gratulacjami od Łódzkiego Kuratora Oświaty zakończył się tegoroczny XII Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego dla uczniów techników i szkół branżowych. W tegorocznej edycji wzięło udział 62 młodych ludzi z 14 szkół średnich z Sieradza, Olesna, Kępna, Działoszyna, Praszki, Zduńskiej Woli, Lututowa, Złoczewa, Kępna oraz z Wielunia. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia są nauczyciele z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu.

Ideą konkursu jest popularyzacja języka obcego ukierunkowanego zawodowo. A to sprzyja rozwojowi umiejętności komunikowania się w środowisku pracy.

Uczniowie zmagali się w 4 kategoriach: język angielski – technika i szkoły branżowe, język niemiecki – technika i szkoły branżowe. Najlepszym nagrody wręczyli: łódzki kurator oświaty Janusz Brzozowski, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Zenon Kołodziej oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Elżbieta Urbańska-Golec. Konkursowi towarzyszyło przedstawienie anglojęzyczne „Simple Story” oraz występ szkolnego zespołu muzycznego, przygotowane przez gospodarzy.

Poniżej galeria z uroczystości