czerwiec 10, 2024

Czytanie rozwija i poszerza horyzonty – akcja w SP nr 160 w Łodzi

„Cała Polska czyta Dzieciom” – w ramach tej akcji już po raz 17. w Szkole Podstawowej nr 160 spotkali się znani i lubiani – politycy, artyści, sportowcy – by zaprezentować najmłodszym swoje interpretacje znanych wierszy dla dzieci. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również kurator Janusz Brzozowski i wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa – Wodnicka.

– To ważne, by rodzice znajdowali czas i czytali swoim dzieciom, bo książki rozwijają wyobraźnię, poszerzają horyzonty i pokazują wielki świat – przekonywał w rozmowie z dziennikarzami Łódzki Kurator Oświaty. Spotkanie ubogaciły występy uczniowskiego teatrzyku i kabaretu oraz zespołu Czarne Stopy.

To było prawdziwe święto książki i poezji dziecięcej, a żywiołowe reakcje najmłodszych świadczyły o tym, że uczniowie chcą i lubią słuchać. Atmosferę uroczystości tworzyły także piękne dekoracje i zaangażowanie dzieci i nauczycieli. A szkoła pod kierunkiem dyrektora Andrzeja Wozińskiego pokazała, jak wspaniale można zachęcić do czytania książek.

Poniżej – zdjęcia ze spotkania