czerwiec 25, 2024

Wyróżniono najlepszych i najzdolniejszych uczniów – gala podsumowująca rok w Koluszkach

Najlepsi w nauce i sporcie, utalentowani artystycznie i zdobywający laury na konkursach przedmiotowych – uczniowie szkół z terenu gminy Koluszki odebrali gratulacje i podziękowania z rąk łódzkiego kuratora oświaty Janusza Brzozowskiego, któremu towarzyszył burmistrz Koluszek Waldemar Chałat oraz starosta powiatu łódzkiego wschodniego Mateusz Karwowski. Galę podsumowującą miniony rok szkolny, na której wyróżniono także rodziców i nauczycieli, przygotowało miasto Koluszki.

Sala widowiskowa Urzędu Miasta Koluszki wypełniona była wyróżniającymi się uczniami, prowadzącymi ich nauczycielami oraz rodzicami. – Liczba wyróżnionych świadczy o wspaniałej pracy dydaktyczno-wychowawczej wykonywanej w tutejszych szkołach, o wsparciu w tej pracy ze strony rodziców i o zaangażowaniu samych uczniów, którzy swoją postawą dają powody do dumy nauczycielom – podkreślił kurator Janusz Brzozowski. Podziękował wszystkim za tak wielkie zaangażowanie, pasję i upór w dążeniu do celu. Zwrócił uwagę na wsparcie ze strony organów prowadzących szkoły – Urzędu Miasta Koluszki i Starostwa Łódzkiego Wschodniego.

W trakcie uroczystości nagrodzono kilkuset uczniów z dziesięciu szkół. Sześciu szkól podstawowych – ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach,  Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym, Szkoły Podstawowej w Będzelinie, Szkoły Podstawowej w Długiem, Szkoły Podstawowej w Różycy, a także ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego w Koluszkach. Wyróżniono też uczniów dwóch szkół ponadpodstawowych: Zespołu Szkół nr 1 i Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Koluszkach.

Wśród wyróżnionych znalazła się drużyna piłkarska ze Szkoły Podstawowej  nr 1 w Koluszkach, która zajęła 11. miejsce w Polsce spośród ponad 11 tys. zgłoszonych do Turnieju Tymbarku. Oprócz piłkarzy dostrzeżono też lekkoatletów i cyklistów.

Na zakończenie Łódzki Kurator Oświaty życzył uczniom i nauczycielom wspaniałych, bezpiecznych wakacji, pełnych przeżyć i wrażeń, do których z przyjemnością będą wracać pamięcią.

Link do zdjęć z uroczystości