czerwiec 25, 2024

Podziękowania dla uczniów, rodziców i nauczycieli – wojewódzkie i miejskie zakończenie roku szkolnego

 – Dziękuję nauczycielom za ciężką pracę i pasję, dzięki której mogą wzrastać kolejne pokolenia. A uczniom życzę, żeby wakacje były okazją do spędzenia czasu z najbliższymi i tworzenia pięknych wspomnień – powiedziała Katarzyna Lubnauer, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej zwracając się do obecnych na wojewódzkim zakończeniu roku szkolnego 2023/2024 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Sieradzu. Wiceminister edukacji zapowiedziała zmiany w przepisach prawa, które wejdą w kolejnych latach oraz wręczyła nagrody i wyróżnienia najzdolniejszym uczniom z klas I-IV. W uroczystości wzięli udział: Dorota Ryl, wojewoda łódzki, Janusz Brzozowski, łódzki kurator oświaty, Paweł Osiewała, prezydent Sieradza, dr. hab. Witold Pawłowski, prorektor Politechniki Łódzkiej, przedstawiciele związków zawodowych, instytucji i placówek oświatowych, samorządowcy. Gospodarzem była dyrektor szkoły Renata Pawlikowska.

Wspaniała atmosfera i rozśpiewana sala gimnastyczna – tak wyglądało tegoroczne wojewódzkie zakończenie roku szkolnego. Minister Katarzyna Lubnauer podarowała szkole nowoczesny mikroskop, który ma być pierwszym elementem do utworzenia pracowni biologicznej na miarę XXI wieku. Wręczając nagrody rozmawiała z uczniami, a słuchając wykonywanych przez najmłodszych wakacyjnych piosenek – śpiewała je z nimi. Przypomniała, że odchudzone podstawy programowe, które wejdą od nowego roku szkolnego, mają sprawić, że lekcje będą ciekawsze, a nauczyciele zyskają więcej czasu na realizację programów nauczania.

Link do zdjęć z uroczystości 

Tego samego dnia w Szkole Podstawowej nr 55 w Łodzi miała miejsce uroczystość zakończenia roku szkolnego w łódzkich szkołach i przedszkolach. Uczestniczyli w niej m.in. łódzcy parlamentarzyści, wicekurator łódzkiej oświaty Jarosław Krajewski, wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka i radni.  

Zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie i nauczyciele usłyszeli wiele miłych słów – gratulacje i podziękowania przeplatały się z życzeniami udanych, pełnych przygód, ale bezpiecznych wakacji. Uroczystość zwieńczyły występy taneczne uczniów i śpiewane głośno przez całą salę wakacyjne piosenki. 

Link do zdjęć z zakończenia roku szkolnego w Łodzi