czerwiec 25, 2024

Okazują dzieciom serce – Dzień Rodziny SOSW w Działoszynie

Wzruszająco i ciepło, radośnie i serdecznie – tak było podczas kolejnego Dnia Rodziny zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Działoszynie. Niejednemu poleciała z oczu łza, gdy Michał z mamą Anią zaśpiewali piosenkę „To dzięki Wam” a chłopcy, Filip na perkusji i Hubert na akordeonie, pokazali swoją wrażliwość i talent muzyczny. W spotkaniu, które odbyło się w ogrodach Pałacu Męcińskich, wziął udział Łódzki Kurator Oświaty. Janusz Brzozowski dziękował nauczycielom za serce wkładane w pracę z podopiecznymi ośrodka, a uczniom szkoły – za to, że tak pięknie na to okazywane serce odpowiadają.

Uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i pracownicy oraz absolwenci Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Działoszynie spotkali się na tradycyjnym już Dniu Rodziny. Nie tylko pogoda dopisała. Przygotowano bowiem wiele atrakcji dla uczniów szkoły, poczęstunek dla wszystkich obecnych oraz wspaniałe występy, które wyreżyserowali nie tylko nauczyciele. Wspierali ich rodzice. Było wiele śmiechu, gdy nauczyciele – aktorzy, we własnej aranżacji, wykonali „Rzepkę” Juliana Tuwima. Barwne stroje, doskonale dobrana muzyka i ruch sceniczny –  porwały publiczność. Niezwykłe były też piosenki prezentowane przez grono pedagogiczne czy wspólny z uczniami i rodzicami taniec. Wszyscy doskonale się bawili. Także kosztując upieczone przez dzieci i młodzież babeczki.

W tym niezwykłym festynie, przygotowanym przez cały zespół szkoły, pod kierunkiem dyrektor Anny Tarnowskiej-Przerywacz, uczestniczyli także przedstawiciele powiatu pajęczańskiego: starosta Paweł Sikora i wicestarosta Zbigniew Gajęcki, dyrektorzy jednostek z terenu powiatu oraz sponsorzy i osoby wspierające funkcjonowanie placówki.

Link do galerii zdjęć z Dnia Rodziny