marzec 22, 2024

Nowa infrastruktura sportowa w szkołach powiatu łęczyckiego

– Cieszę się, że łęczyckie szkoły zyskały tak nowoczesne obiekty sportowe – podkreślił kurator Janusz Brzozowski podczas uroczystego otwarcia boiska wielofunkcyjnego, siłowni i bieżni przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łęczycy. Nowa infrastruktura sportowa powstała w ramach programu „Młodzieżowy sport dla Niepodległej w powiecie łęczyckim”. Z projektu skorzystały także pozostałe szkoły powiatu: Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie, I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego i Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Łęczycy.

Zewnętrzne siłownie, boisko, bieżnia oraz mniejsza infrastruktura sportowa stanowią doskonałą bazę dla uczniów, ale także nauczycieli, do prowadzenia zajęć i spędzania czasu pomiędzy zajęciami na świeżym powietrzu.

Udostępnienie nowych obiektów było okazją, by Łódzki Kurator Oświaty odwiedził wspomniane szkoły i spotkał się z ich dyrektorami. – Po tym co zobaczyłem, jestem pełen optymizmu, co do przyszłości tych placówek – powiedział kurator Janusz Brzozowski.

Poniżej galeria zdjęć z uroczystego oddania boisk