kwiecień 7, 2022

Nagrody dla zwycięzców konkursu „Poznajemy Ojcowiznę”

W środę Kuratorium Oświaty w Łodzi odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 im. Misia Uszatka i Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach. Podczas spotkania podsumowano etap powiatowo – oddziałowy Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.

Nagrody (książki i gry edukacyjne) oraz dyplomy wręczyli zwycięzcom Waldemar Flajszer, łódzki kurator oświaty i Sławomir Szczesio, prezes pabianickiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Podczas spotkania kurator Waldemar Flajszer otrzymał Brązową Odznakę Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży.

W etapie powiatowo – oddziałowym Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”, w kategorii szkolnej pierwsze miejsce ex aequo zajęli: Oliwia Jędraszek i Kamil Markus ze Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach.  W kategorii przedszkolnej zwyciężyła makieta wykonana przez dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 im. Misia Uszatka w Pabianicach: Krystynę Cetnarowicz, Alicję Daukszę, Zuzannę Marynowską i Amelię Morawiec.

Obie pabianickie placówki, które od lat promują krajoznawstwo i z sukcesami startują w konkursie „Poznajemy Ojcowiznę”, otrzymały ufundowane przez PTTK puchary oraz dyplomy. Kurator wręczył także podziękowania nauczycielkom – opiekunkom nagrodzonych uczniów, a także upominki wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w spotkaniu.  

Gratulacje dzieciom i opiekunom złożyły także: Teresa Lasota, dyrektor Wydział Wspierania, Opieki i Kształcenia Specjalnego, Dorota Derecka, dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego i Zawodowego, oraz Patrycja Grzesiak, zastępca Wydziału Organizacyjnego Kuratorium Oświaty w Łodzi.