styczeń 12, 2024

Łódzkie szkoły wysoko w rankingu Perspektyw 2024

Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie to według Rankingu Perspektyw 2024 najlepsze technikum w Polsce. Gratulacje i dyplom odebrała wczoraj w Warszawie dyrektor szkoły Agnieszka Nagoda-Gębicz. Uroczyste ogłoszenie  wyników rankingu odbyło się w auli głównej Akademii Leona Koźmińskiego. W pierwszej piętnastce wśród najlepszych liceów znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łodzi, które zajęło 14. miejsce.

– Dla państwa nie ma ważniejszego zadania niż zadbanie o przyszłość kraju, a nie byłoby tej przyszłości bez młodych osób wyposażonych we wspaniałe umiejętności i wiedzę, jakie daje im dobra szkoła – mówiła obecna na uroczystości minister edukacji Barbara Nowacka. – Ranking Perspektyw to spotkanie z tą naprawdę dobrą szkołą – podkreśliła.

W gali wzięli udział przedstawiciele najlepszych szkół w Polsce, a także rektorzy uczelni, parlamentarzyści, przedstawiciele władz  samorządowych i kuratoriów oświaty oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych. Województwo łódzkie reprezentowali: łódzki kurator oświaty Janusz Brzozowski oraz dyrektorzy szkół z Kleszczowa i Łodzi – Agnieszka Nagoda-Gębicz i Marcin Chrabelski wraz z delegacjami uczniów i nauczycieli.

Tegoroczne zwycięstwo Technikum Nowoczesnych Technologii  jest trzecim, jakie odniosła szkoła z Kleszczowa w rankingu Perspektyw. Na pierwszym miejscu było także w 2022 r. i 2016 r. Szkoła od 2014 r. jest w pierwszej dziesiątce techników w Polsce: w 2014 r. była na miejscu dziewiątym, w 2017 r. – na siódmym, w 2018 r. na piątym, a w 2019, 2020 r. i 2023 r. – na miejscu czwartym, w 2021 r. – na miejscu trzecim.

Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II działa w ramach Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie. W jego skład wchodzi także Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II. Technikum kształci w dwóch zawodach: technik mechatronik i technik automatyk. Klasy są pod patronatem PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Oddział Elektrownia Bełchatów. Szkoła ściśle współpracuje z Politechniką Łódzką. Nauczyciele przedmiotów zawodowych są wykładowcami Politechniki Łódzkiej i współpracują z nowoczesnymi firmami branży mechatronicznej w kraju i za granicą. Liceum prowadzi dwie klasy: językową i medyczno-ratowniczą.

Wielkim sukcesem jest także powrót do pierwszej piętnastki I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łodzi.

Poniżej galeria zdjęć z gali podsumowującej XXVI Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2024: