luty 20, 2020

I Wojewódzka Konferencja Samorządów Uczniowskich – zapraszamy samorządy uczniowskie z województwa łódzkiego

Jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej z województwa łódzkiego? Zależy ci na poprawie funkcjonowania samorządu uczniowskiego w twojej szkole? Chcesz poznać dobre praktyki w tym zakresie i podzielić się z innymi swoim doświadczeniem? Jeśli tak, to koniecznie weź udział w I Wojewódzkiej Konferencji Samorządów Uczniowskich, która odbędzie się 28 lutego 2020 r. w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim

I Wojewódzka Konferencja Samorządów Uczniowskich odbędzie się w piątek, 28 lutego br. w budynku Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, w godz. 10.00-13:30. Jest to pierwsze z cyklu spotkań dla członków samorządów szkolnych, które zostaną zorganizowane we wszystkich województwach.
Konferencja będzie okazją do dyskusji oraz wymiany dobrych praktyk w zakresie funkcjonowania samorządów uczniowskich.

Jak zgłosić swój udział w konferencji?

Zgłoszenia dokonuje dyrektor szkoły, który wypełnia formularz rekrutacyjny w Strefie Pracownika. Termin przesyłania zgłoszeń mija 24 lutego br.

Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 3 uczestników. Informację o zakwalifikowaniu prześlemy 25 lutego br. na adres mailowy podany w formularzu.

Dodatkowe informacje

Wojewódzkie Konferencje Samorządów Uczniowskich to wspólna inicjatywa Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem oraz Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej. Przedsięwzięcie wspierają Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Edukacji Narodowej.

Celem spotkań jest zwiększenie efektywności działań samorządów uczniowskich oraz zachęcenie młodych ludzi do większego zaangażowania w działania swoich społeczności szkolnych oraz lokalnych.

Impulsem do zorganizowania przedsięwzięcia był raport „O samorządach uczniowskich”, który przygotowała Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej, a także pilotażowa konferencja zorganizowana we wrześniu 2019 roku w Białymstoku. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodych ludzi i pokazało potrzebę pogłębionej dyskusji na temat samorządów uczniowskich.

Zapraszamy o udziału!

I Wojewódzka Konferencja Samorządów Uczniowskich. Plik do pobrania