październik 14, 2022

Dzień Edukacji Narodowej – uroczystości wojewódzkie

W środę wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wręczył nauczycielom odznaczenia państwowe: Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę, a kurator Waldemar Flajszer – medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji i Nauki i Łódzkiego Kuratora Oświaty. Podczas uroczystości w sali kinowej Łódzkiego Domu Kultury uhonorowano 175 nauczycieli z naszego województwa.

Kurator Waldemar Flajszer podziękował nauczycielom za ich codzienną pracę – pełną pasji i zaangażowania. Przypomniał także historię powstania Komisji Edukacji Narodowej i podkreślił, że medal KEN to wyjątkowe odznaczenie – podsumowanie dorobku nauczyciela, wyraz uznania dla jego szczególnych zasług dla oświaty.

Gratulując wyróżnionym wojewoda Tobiasz Bocheński podkreślił, że nauczyciele nie tylko przekazują młodym ludziom wiedzę, ale mają niebagatelny wpływ na wychowanie dzieci i młodzieży – kształtowanie ich charakterów, wrażliwości, czy poczucia estetyki.

Podczas uroczystości wystąpili uczniowie z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi.

Poniżej galeria zdjęć z wręczania odznaczeń i nagród