czerwiec 21, 2018

ZSS w Łodzi otrzymał tytuł Samochodowej Szkoły Roku

Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi, którzy  zwyciężyli w klasyfikacji zespołowej XIX Olimpiady Techniki Samochodowej i wywalczyli dla szkoły ten zaszczytny tytuł, spotkali się we wtorek z kuratorem oświaty Grzegorzem Wierzchowskim.

O końcowym sukcesie uczniów z Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi zadecydowała suma punktów z  testu wiedzy, który uczestnicy rozwiązywali w marcu, oraz noty za wykonanie zadań praktycznych podczas majowego finału olimpiady. Uczniowie Adrian Pałgan i Przemysław Skorupa uzyskali w tej rywalizacji w sumie 125 punktów. W ten sposób wywalczyli dla ZSS w Łodzi  I miejsce oraz tytuł Samochodowej Szkoły Roku 2018. Razem z nimi kuratora oświaty odwiedzili także: Piotr Trzaskowski (uczestnik półfinału olimpiady), dyrektor szkoły Andrzej Żelasko oraz nauczyciele Andrzej Łaziński i Przemysław Kubiak.

Grzegorz Wierzchowski oraz obecna na spotkaniu Halina Cyrulska, wicedyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji KO w Łodzi, pogratulowali uczniom i nauczycielom  sukcesu oraz wręczyli  im upominki. Młodzież opowiadała o wrażeniach z konkursowych zmagań, swojej motoryzacyjnej pasji i związanych z nią planach edukacyjnych i zawodowych.

Olimpiada Wiedzy Samochodowej organizowana jest od 2000 roku przez miesięcznik Auto Moto Serwis i Wydawnictwa Komunikacji i Łączności. Rywalizacji patronuje Minister Edukacji Narodowej.