sierpień 2, 2023

Wakacje nad Zalewem Sulejowskim

Łódzki Kurator Oświaty Waldemar Flajszer odwiedził uczestników obozu językowo-żeglarskiego w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim. Obecnie wypoczywa tam około 40 dzieci z całej Polski.  

Organizatorem jest Tomaszowski Klub Żeglarski. W całym sezonie wakacyjnym z tej formy wypoczynku oraz półkolonii „Mali Piraci” w Sulejowskim Parku Krajobrazowym skorzysta w sumie prawie 100 dzieci.

Jednym z głównych celów Klubu jest popularyzacja żeglarstwa wśród dzieci, upowszechnianie aktywnych form rekreacji i sportów wodnych, a także rozpowszechnianie wiedzy i praktyki żeglarskiej. Podczas bloków tematycznych na obozie dzieci zdobywają wiedzę z zakresu żeglarstwa, praktykując pływanie na łodziach typu Optymist, Topaz Taz, Sigma Club oraz większych łodziach żaglowych typu Sasanka i Antila.

Obóz, przeznaczony dla dzieci w wieku 7 – 12 lat, zachęca do aktywnego wypoczynku połączonego z nauką języków. Kadra to pedagodzy z wieloletnim stażem, sternicy oraz instruktorzy żeglarstwa i sportów wodnych, animatorki zabaw sportowych i przygodowych oraz lektorzy języka angielskiego. – Każdego roku wypoczynek uzyskuje pozytywną opinię Kuratorium Oświaty, dzięki czemu w oczach rodziców i opiekunów prawnych uczestniczących w nim dzieci stanowi bezpieczną formę wypoczynku nad wodą – podkreślają organizatorzy. 

Informacje dzięki uprzejmości organizatora obozu

Poniżej – zdjęcia kadry i uczestników obozu w trakcie zajęć żeglarskich