styczeń 24, 2019

Uczniowie łódzkiego technikum z wizytą w Kuratorium

Grzegorz Wierzchowski spotkał się z uczennicami i uczniami Łódzkiej Szkoły Mody, Kosmetologii i Fryzjerstwa Anagra. Kurator pogratulował swoim gościom wyboru zawodowej ścieżki kształcenia i zachęcał do rozwijania wiedzy na różnych polach – do poznawania historii i literatury.

Technikum Anagra skończy w tym roku 18 lat. Szkoła powstała i działa w Łodzi, ale ostatnio słychać o niej również poza granicami miasta. Uczniowie z łódzkich Bałut zdobyli medale na zorganizowanym w Gdańsku ogólnopolskim konkursie fryzjerskim Open Hair Cup oraz otrzymali tytuł najlepszej szkoły fryzjerskiej w Polsce na podsumowanym w Warszawie konkursie Young Talent Cup. Szkoła odniosła również sukcesy w ogólnopolskich konkursach projektowania mody i sztuki makijażu.

We wtorek uczniowie technikum odwiedzili kuratora oświaty Grzegorza Wierzchowskiego. Na spotkaniu w urzędzie byli także kierujący szkołą Joanna Miller-Stępień i Franciszek Miller, oraz wizytator KO Grażyna Źródlak.

Kurator pogratulował młodzieży wyboru zawodowej ścieżki kształcenia, podkreślając jej zalety. – Otwieracie sobie drogę do dalszej nauki zdobywając jednocześnie konkretne zawody. Dzięki temu po ukończeniu szkoły macie więcej możliwości – mówił Grzegorz Wierzchowski.
Kurator pytał uczniów, dlaczego wybrali akurat te profesje, w jakich warunkach się uczą i jakie mają plany. Rozmawiano również o tym, jak na przestrzeni ostatnich dekad zmieniały się trendy we fryzjerstwie i modzie – jak o swój wygląd dbaliśmy kiedyś, a co jest istotne dziś. I czy wszystko, co modne, jest rozsądne i bezpieczne dla naszego zdrowia.

Grzegorz Wierzchowski zaapelował do uczniów, by nie zaniedbywali w szkole przedmiotów ogólnokształcących.
– Każdy, niezależnie od tego, jaki wykonuje zawód, powinien znać historię, czytać książki, mieć dobrą ogólną wiedzę o świecie i dzięki temu umieć rozmawiać z różnymi ludźmi na różne tematy. To fundament, bez którego trudno funkcjonować w dzisiejszym świecie – podsumował gospodarz spotkania.