marzec 23, 2023

Ruszyła rejestracja na EuroSkills Gdańsk 2023

Od 5 do 9 września na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk, hal kongresowo-wystawienniczych Amber Expo i terenach im przyległych odbędzie się EuroSkills Gdańsk 2023.

EuroSkills Gdańsk 2023 to ósma edycja odbywającego się co dwa lata konkursu EuroSkills – największego w Europie wydarzenia związanego z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności.

Odbywający się co dwa lata i organizowany przez WorldSkills Europe wraz z 32 krajami członkowskimi, EuroSkills gromadzi setki młodych profesjonalistów z krajów całej Europy, którzy rywalizują o szansę zostania najlepszym w Europie w wybranej przez siebie umiejętności.

EuroSkills Gdańsk 2023 powita 600 wykwalifikowanych młodych profesjonalistów w wieku poniżej 25 lat z 32 krajów, aby wziąć udział w konkursach i pokazach w 43 różnych umiejętnościach i zawodach. Spodziewanych jest około 100 000 uczestników wydarzenia z całej Polski i zagranicy.

Przygotowano wiele niespodzianek, czekać na nich będą strefy „Try a skill”, panele dyskusyjne i targi szkół i koncerty. Wydarzenie rozpocznie widowiskowa ceremonia otwarcia na stadionie, podczas której odbędzie się parada narodowych drużyn, a 9 września ceremonia wręczenia medali.

Widzowie będą mogli bezpłatnie śledzić zmagania konkursowe, a także spróbować swoich sił w strefach „Try-a-Skill”. To doskonała okazja żeby zachęcić młodych ludzi do rozwinięcia swojej pasji i wdrożenia się w przyszły zawód.

EuroSkills Gdańsk 2023 jest organizowane przy współpracy Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, WorldSkills Poland, WorldSkills Europe,  Miasta Gdańsk i AmberExpo Gdańsk.

Link do szczegółowych informacji na stronie wydarzenia