listopad 12, 2020

Projekty edukacyjne ZUS. Lekcje on-line

Zakład Ubezpieczeń Społecznych I Oddział w Łodzi zaprasza do zapoznania się z projektami edukacyjnymi oraz lekcjami on-line na temat ubezpieczeń społecznych.

Program „Projekt z ZUS” jest skierowany do szkół podstawowych, natomiast Program „Lekcje z ZUS” i związana z nim olimpiada wiedzy „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, adresowane są do szkół ponadpodstawowych.

W tym roku, z uwagi na trwającą pandemię, projekty są realizowane zdalnie – on-line. Pracownik ZUS może z wykorzystaniem platform edukacyjno-komunikacyjnych (tj. MS TEAMS, ZOOM, WEBEX, SKYPE lub innych), z których korzystają szkoły, połączyć się z uczniami i poprowadzić za nauczyciela lekcję na temat ubezpieczeń społecznych, które towarzyszą nam przez całe życie. Wszystkie projekty edukacyjne zostały przygotowane we współpracy z metodykami nauczania.

W ramach projektów zapewnione są bezpłatne materiały dla nauczyciela oraz uczniów.

Linki do stron projektów:

Projekt z ZUS
Lekcje z ZUS

Osoby zainteresowane udziałem w projektach prosimy o kontakt z Panią Michaliną Figurską – koordynatorem ds. komunikacji i edukacji w I Oddziale ZUS w Łodzi pod tel. 42 638 23 21/502 009 509 lub adresem e-mail: michalina.figurska@zus.pl