Wrzesień 14, 2018

Podsumowanie konkursu plastycznego „W stulecie niepodległości”

W konkursie zorganizowanym przez Łódzkiego Kuratora Oświaty pierwsze miejsca zajęli Adam Czech ze Szkoły Podstawowej Fundacji „Nasza Szkoła” w Łodzi i Laura Ślęzak z SP w Wielgomłynach. W czwartek w Miejskim Domu Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zaprezentowano 32 wyróżnione przez jury prace, a ich autorzy otrzymali nagrody i gratulacje.

– Dziękuję, że zdecydowaliście się przystąpić do tego niełatwego, ale wyjątkowego konkursu – powiedział kurator Grzegorz Wierzchowski  podkreślając, że rok obchodów stulecia odzyskania niepodległości to czas, w którym w sposób szczególny należy pamiętać o trudnej historii naszego kraju i tych, którzy walce o wolność Polski poświęcili swe życie. – Niech wdzięczność tamtym pokoleniom zmobilizuje nas do codziennej pracy dla dobra naszego kraju, województwa, naszych małych ojczyzn – dodał kurator.

Konkurs „W stulecie niepodległości” podzielony był na dwie kategorie. Uczniowie klas I-III mieli za zadanie stworzyć „Portret Wielkiego Rodaka”, a klas IV-VII – zilustrować „Przełomowe wydarzenia stulecia niepodległości”.  Spośród 300 prac spełniających wymogi regulaminu jury wybrało 32. Zaprezentowano je w czwartek w Miejskim Domu Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.

W kategorii młodszych uczniów jury najwyżej oceniło pracę Adama Czecha z SP Fundacji „Nasza Szkoła” w Łodzi. Pierwsze miejsce w kategorii kl. IV-VII zajęła natomiast Laura Ślęzak z SP w Wielgomłynach.

Autorzy wszystkich wyróżnionych prac otrzymali nagrody od kuratora Grzegorza Wierzchowskiego i dyrektora Oddziału IPN w Łodzi Dariusza Roguta, a także upominki z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Młodym plastykom gratulowali również wicekurator oświaty Jolanta Kuropatwa, dyrektor generalny Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego Mirosław Suski oraz dyrektor piotrkowskiej delegatury Kuratorium Oświaty  w Łodzi Tomasz Trzaskacz, który był głównym koordynatorem konkursu. W uroczystości uczestniczyły także: dyrektor skierniewickiej delegatury KO w Łodzi Irena Maria Lesiak i dyrektor sieradzkiej delegatury Małgorzata Świątek – Słonina

Podczas spotkania wręczono także dwie nagrody specjalne ufundowane przez członków jury. Józef Panfil, artysta plastyk ze Smardzewic, wyróżnił pracę Martyny Cieślak z SP w Strzelcach, a Stanisław Piotr Gajda z piotrkowskiego Ośrodka Działań Artystycznych nagrodził Maję Sztajerowską z SP w Gazomi.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!