kwiecień 22, 2022

Podsumowanie inwestycji w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej

Stołówka z doskonale wyposażoną kuchnią, boisko wielofunkcyjne, zmodernizowana pracownia komputerowa i wyremontowana szatnia – to efekt inwestycji zrealizowanych w ostatnim czasie w Szkole Podstawowej im. Teodora Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej. W środę kurator oświaty Waldemar Flajszer uczestniczył w uroczystym otwarciu obiektów wykonanych dzięki dofinansowaniu z programu „Posiłek w szkole i w domu” oraz projektu: „Wprowadzenie innowacyjnych form edukacji”.

Kurator Waldemar Flajszer odczytał podczas uroczystości list od Przemysława Czarnka, Ministra Edukacji i Nauki. Pogratulował także Wójtowi Gminy Sieradz Jarosławowi Kaźmierczakowi skuteczności w zabieganiu o fundusze na realizację tak ważnych dla lokalnej społeczności inwestycji i podziękował za modelową współpracę władz gminy ze szkołami. Gratulacje gospodarzom złożył także m.in. Piotr Polak, poseł na Sejm RP.

Szkolna stołówka z nowocześnie wyposażoną kuchnią mogła powstać dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Wcześniej szkoła korzystała z cateringu, co skutkowało wysokimi kosztami. Dzięki wybudowaniu kuchni cenę obiadu udało obniżyć się o połowę, a z posiłków przygotowywanych w szkole w Dąbrowie Wielkiej skorzystają teraz także dzieci ze szkoły w pobliskim Kłocku.

Kolejnymi inwestycjami zrealizowanymi dzięki dofinansowaniom (50% z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, 45% z budżetu państwa)  były wielofunkcyjne boisko wybudowane przy szkole, wyposażenie pracowni komputerowej, oraz remont szkolnej szatni.