grudzień 3, 2020

Piotrkowskie przedszkole Misia Uszatka

– Dziękuję za to, co tu robicie – mówił kurator Waldemar Flajszer do pracowników i dyrekcji Przedszkola Samorządowego nr 24 im. Misia Uszatka w Piotrkowie Trybunalskim. Kolorowa, rozśpiewana i tętniąca życiem placówka to kolejne miejsce, które w rygorze sanitarnym, odwiedził łódzki kurator oświaty. Wraz z dyrektor delegatury Anną Pręcikowską – Skoczylas nie kryli wdzięczności z zaangażowania i jakości pracy wszystkich zatrudnionych tu osób. Ale też z wrażliwości, która pozwala rozpoznawać potrzeby najmłodszych.

Przedszkole to pięć grup, z czego dwie integracyjne i dwie z edukacją włączającą. Placówka prowadzi zajęcia rewalidacyjne i rehabilitację. Jak podkreślała dyrektor Henryka Zawiślak wspaniale układa się współpraca z rodzicami. – To rodzice wspierają wiele projektów i działań – stwierdziła. To owocuje m.in. pięknie zaprojektowanym ogrodem, z placem zabaw, a także salami dydaktycznymi dla dzieci i pracownią poznawania świata. Pani dyrektor zwróciła uwagę na pracę przedszkola w czasie pandemii. – Dziękujemy rodzicom za to, że przyprowadzają dzieci na zajęcia, że nie rezygnują, że mają do nas takie zaufanie – podkreśliła. W czasie wizyty łódzkiego kuratora dzieci szykowały się do Mikołajek. Stąd piosenki, wierszyki i dekoracje sal.

Poniżej galeria zdjęć z wizyty łódzkiego kuratora oświaty w Przedszkolu Samorządowym nr 24 im. Misia Uszatka w Piotrkowie Trybunalskim.