Grudzień 18, 2019

Kurator oświaty na świątecznych spotkaniach z dziećmi

W sobotę Grzegorz Wierzchowski złożył uczniom ze szkół z Łodzi i regionu świąteczne życzenia – najpierw w łódzkim Kinie Charlie, a następnie w Teatrze Wielkim.

Przed południem kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski był gościem świątecznego spotkania z Mikołajem, zorganizowanego przez Polski Czerwony Krzyż. W sali Kina Charlie przy ul. Piotrkowskiej zasiadło 250 uczniów łódzkich szkół podstawowych. Dzieci obejrzały spektakl w wykonaniu aktorów z Klubu Seniora PCK i dostały świąteczne paczki – skompletowane z finansową pomocą Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

Przy tej okazji gospodarz spotkania, świętujący w tym roku 100-lecie, wyróżnił kuratora jubileuszowym medalem w podziękowaniu za dobrą współpracę na rzecz dzieci i rodzin potrzebujących wsparcia. Medal wręczyła Jolanta Chełmińska, prezes Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK. 

– Odbieram go jako wyróżnienie dla całej oświaty w naszym regionie – powiedział Grzegorz Wierzchowski, podkreślając olbrzymie znaczenie misji i działalności PCK oraz zachęcając uczniów do udziału w organizowanych przez jubilata akcjach charytatywnych.
Kurator złożył również dzieciom świąteczne życzenia i o coś poprosił – aby wzajemnie sobie pomagały, okazywały życzliwość i szacunek każdego dnia, a nie tylko przy okazji ważnych świąt i wydarzeń.

Dwie godziny później Grzegorz Wierzchowski złożył świąteczne życzenia dzieciom i ich rodzicom przybyłym do Teatru Wielkiego na zaproszenie łódzkiego Stowarzyszenia Komitet Dziecka. To spotkanie współorganizowali Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi i Kuratorium Oświaty w Łodzi, przy aktywnym udziale uczniów i nauczycieli wolontariuszy z Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi oraz łódzkich szkół: SP nr 44, II LO, XV LO, XXIII LO i XXV LO.

Miłe słowa i świąteczne życzenia skierowali do dzieci także inni goście choinkowo-noworocznego spotkania, m.in. założycielka i pierwsza przewodnicząca Stowarzyszenia Komitet Dziecka Genowefa Adamczewska, dyrektor Wydziału Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi Piotr Cieplucha oraz przewodniczący łódzkiej Rady Miejskiej Marcin Gołaszewski. W Teatrze Wielkim główną atrakcją dla dzieci również był spektakl („Dziadek do orzechów”) oraz paczki od Mikołaja pełne owoców i słodyczy.