sierpień 1, 2019

Kurator odwiedził uczestników kolonii

We wtorek kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski spotkał się z uczniami szkół podstawowych z powiatu zduńskowolskiego, którzy wakacje spędzają w Iwoniczu – Zdroju (woj. podkarpackie). Dwutygodniowe kolonie dla dzieci zorganizowało Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Turnus w Iwoniczu – Zdroju rozpoczął się 23 lipca i potrwa do 5 sierpnia. Bierze w nim udział 42 uczniów ze Zduńskiej Woli i okolic. We wtorek 30 lipca kolonistów odwiedził Grzegorz Wierzchowski, łódzki kurator oświaty. Podczas uroczystego apelu kurator powitał dzieci oraz kadrę. Podziękował wychowawcom za opiekę nad uczniami, i życzył wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku, a także słonecznej pogody przez całe wakacje.
Po apelu i obdarowaniu dzieci upominkami kurator wziął udział w przygotowanych dla kolonistów zajęciach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz grach i zabawach. Obejrzał także Internat Zespołu Szkół w Iwoniczu, w którym zakwaterowani są uczniowie.

Wcześniej, 18 lipca Grzegorz Wierzchowski spotkał się w Sulejowie z uczestnikami i wychowawcami kolonii zorganizowanych przez Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Tam na dwutygodniowym turnusie, który rozpoczął się 8 lipca wypoczywało 100 uczniów z Łodzi i okolic. Podczas wizyty w Sulejowie kuratorowi towarzyszyli Jolanta Chełmińska, prezes Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK oraz Michał Siemiński, dyrektor łódzkiego PCK. Podczas apelu kurator życzył dzieciom bezpiecznych, radosnych i słonecznych wakacji. Podziękował kadrze za opiekę nad kolonistami, a kierownictwu i pracownikom PCK za ich codzienną pracę na rzecz drugiego człowieka.
Kurator wraz z przedstawicielami PCK w Łodzi wzięli także udział w zajęciach i zabawach przygotowanych dla uczniów, i zwizytowali domki, w których zakwaterowani byli koloniści.

Podczas tegorocznych wakacji Kuratorium Oświaty w Łodzi zorganizuje w sumie 22 dwutygodniowe turnusy kolonijne. Dzięki pieniądzom przekazanym przez Łódzki Urząd Wojewódzki w bezpłatnym wypoczynku nad morzem i w górach weźmie udział ponad 1500 uczniów szkół podstawowych z naszego regionu. 

Zdjęcia z wizyty w Sulejowie udostępnione przez Łódzki Oddział Okręgowy PCK