Konkurs o tej nazwie – organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Karola Nawrockiego – skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz szkół polonijnych w wieku od 14 do 20 lat. Aby wziąć w nim udział, należy napisać opowiadanie inspirowane jedną, dowolnie wybraną publikacją autorstwa Sergiusza Piaseckiego, przedstawiające literacką kontynuację losów jej bohaterów.
Prace należy przesłać do 30 września 2026 r.
Link do dodatkowych informacji, regulaminu konkursu, formularza zgłoszeniowego

