listopad 14, 2022

HackEdu 2022 – konkurs na wymarzoną lekcję z Laboratoriami Przyszłości

Już 19 listopada 2022 roku w Tauron Arenie Kraków odbędzie się największy stacjonarny hackathon w Europie – HackYeah powered by GovTech Polska. Na zespoły uczniów szkół podstawowych klas VII-VIII pod opieką nauczyciela czeka wyzwanie #HackEdu, które polega na stworzeniu pokazowej lekcji pod tytułem: ,,Moja lekcja w szkole jutra” z wykorzystaniem sprzętu z programu Laboratoria Przyszłości.

Nowoczesny sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości jest już dostępny w 12 tys. szkół w całej Polsce. Drukarki 3D, gogle VR oraz mikrokontrolery pozwalają uczniom rozwijać kompetencje przyszłości, realizować własne projekty i doskonalić umiejętności przydatne na nowoczesnym rynku pracy i przygotować do wejścia w przesycony technologią świat. Teraz przyszedł czas na zastosowanie go w praktyce, urozmaicanie i wzbogacanie procesu dydaktycznego, a także rozwijanie talentów uczniów.

#HackEdu to wyzwanie, które daje młodym ludziom realny wpływa na sposób w jaki ma być przekazywana wiedza przy użyciu nowoczesnych technologii. Jak w ciekawy sposób można wykorzystać nowoczesny sprzęt, by lekcje były inspiracją do zdobywania wiedzy i podejmowania wyzwań współczesnego świata.

Szczegółowe informacje, formularz rejestracyjny na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Link