listopad 29, 2019

Finał Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa

22 listopada 2019 r. w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej odbył się finał XIV edycji wojewódzkiego konkursu w ramach programu prewencyjnego „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”, którego organizatorem była Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, Łódzkim Urzędem Wojewódzkim w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Urzędem Miasta Łodzi, Politechniką Łódzką oraz Łódzką Grupą Wojewódzką IPA.

Uczestnikami byli drugoklasiści z województwa łódzkiego. Na finał do Łodzi przyjechało 44 zawodników wraz z opiekunami. Przeszli oni eliminacje szkolne i powiatowe, by ostatecznie sprawdzić się w etapie wojewódzkim. Dzieci współzawodniczyły w zawodach sportowych oraz teście wiedzy o bezpieczeństwie. Laury zwycięstwa przypadły drużynie Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzezinach, II miejsce wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej, zaś III miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 9 w Zduńskiej Woli.

Równolegle do finału Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa odbywał się konkurs „Super Kibice” – na najlepiej kibicującą drużynę. Celem tej rywalizacji jest kształtowanie właściwych postaw i zasady fair play. W tej konkurencji dzieci prezentowały specjalnie na tą okazję przygotowane stroje, przyśpiewki, tańce i transparenty z hasłami bezpiecznego kibicowania. Zwycięzcami zostali uczniowie i opiekunowie z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mokrsku. Nagrodę dla zwycięskiej drużyny ufundował Łódzki Kurator Oświaty. Wyróżnienie otrzymała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach.

Wszystkim gratulujemy.

Poniżej galeria zdjęć z finału Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa.

Zdjęcia – dzięki uprzejmości Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi