grudzień 16, 2020

Bełchatów wspiera oświatę

– Jestem zbudowany współpracą i wsparciem szkół przez samorząd – podkreślił kurator Waldemar Flajszer podczas rozmowy z wiceprezydentem Bełchatowa Łukaszem Politańskim. Miasto Bełchatów to kolejny samorząd, który zabiega, by fundusze przekazywane placówkom oświatowym były jak największe. Stąd udział w kolejnych programach i projektach, także rządowych. Łódzki kurator oświaty odwiedził też Szkołę Podstawową nr 8 im. J. Brzechwy oraz Przedszkole Samorządowe nr 5 im. J. Brzechwy. Spotkał się także z Wiolettą Czemiel – Grzybowską, prezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna.

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Brzechwy i Samorządowe Przedszkole nr 5 im. Jana Brzechwy to kolejne placówki, które odwiedził kurator Waldemar Flajszer. Dziękując dyrekcji i nauczycielom za ich pracę, zwrócił uwagę na ogromną rolę szkoły i nauczania w czasie pandemii. W szkole podstawowej miał możliwość zobaczyć prowadzone przez kilku nauczycieli lekcje online. – Jestem zbudowany waszym zaangażowaniem i ogromem pracy, jaki wkładacie w zdalne przekazanie wiedzy – mówił. Dyrektor szkoły Maria Łazuga podkreśliła, że wszyscy nauczyciele czekają na powrót uczniów do szkoły, że tęsknią za gwarem i nauką w klasach. – Wszystko na was czeka – mówiła. Zwróciła także uwagę na wspaniała współpracę z rodzicami i organem prowadzącym.

Na wsparcie ze strony samorządu wskazała także dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 5 Mirosława Grzybek. Piękna, kolorowa i wyjątkowa placówka pełna jest dzieci. Bo i oferta jaką oferuje im to miejsce jest niezwykle bogata. Przedszkole stawia na ekologię i tego od najmłodszych lat uczy. Sale i pracownie, m.in. laboratorium, są doskonale wyposażone i tak zaprojektowane, by najmłodszym przekazać jak największą wiedzę o świecie. Dla dzieci powstaje nawet siłownia. Przedszkole może się także pochwalić wydanymi przez siebie publikacjami.

Kurator Waldemar Flajszer spotkał się także z prezes PGE. Wspólnie uzgodniono m.in., iż spółka obejmie swoim patronatem konkurs „Papież Polak”.

Poniżej galeria zdjęć z wizyty kuratora w bełchatowskich placówkach i w PGE