luty 8, 2021

Zgierz – samorządowy lider edukacji

Szkoła Podstawowa nr 5, Samorządowe Liceum Ogólnokształcące oraz Szkoła Podstawowa nr 8 znalazły się na trasie odwiedzin kuratora Waldemara Flajszera. To nie jedyne placówki, którymi może pochwalić się Zgierz.

Miasto, które otrzymało tytuł samorządowego lidera edukacji, inwestuje w szkoły. Niedawno wszystkie przeszły termomodernizację. Mają także znakomitą bazę sportową w postaci odnowionego i rozbudowanego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Boiska, hala, zaplecze treningowe, powstały dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pomocy posła Marka Matuszewskiego.

– Dziękuję za tak ogromne wsparcie zgierskiej oświaty – zwrócił się podczas konferencji prasowej do posła Matuszewskiego, łódzki kurator oświaty. Podkreślił wielkość inwestycji realizowanych przez miasto i prezydenta.

Szkoła Podstawowa nr 5 w połączeniu z odnowionym i rozbudowanym MOSiR-em to wspaniała baza dla fizycznego rozwoju dzieci i młodzieży. Ale zgierski MOSiR to przede wszystkim treningi tysięcy młodych ludzi, zawody sportowe, imprezy, koncerty. Niejedno miasto może pozazdrościć takiego sportowego kompleksu.

Z kolei SP nr 8 może pochwalić się biblioteką i inwestycjami w pracownie, a Samorządowe Liceum Ogólnokształcące – szkoła z klimatem, tradycją i dobrą formacją – srebrną tarczą Perspektyw.

Poniżej galeria zdjęć z wizyty kuratora oświaty w szkołach w Zgierzu.