Listopad 23, 2020

Sukces szkół z województwa łódzkiego

Projekty uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zduńskiej Woli i Szkoły Podstawowej nr 120 w Łodzi znalazły się w dziesiątce najlepszych w kraju. Zostały wyróżnione w szóstej edycji ogólnopolskiego konkursu Finansoaktywni Ministerstwa Finansów. Zadanie polegało na stworzeniu projektu inwestycji jaka ma być zrealizowana z budżetu obywatelskiego. Koszt – 100 tys. zł.

Dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Dorota Derecka przekazała dyrektorom placówek i uczniom – autorom projektów – listy gratulacyjne od kuratora oświaty. – Dzięki wyobraźni, kreatywności i włożonej pracy osiągnęliście taki sukces. Tym większy, że wasze projekty zostały wybrane spośród 118 zgłoszonych – podkreśliła na spotkaniu z nagrodzonymi.

Dwie prace z województwa łódzkiego to przygotowany przez Cypriana Błachowskiego, Macieja Tuckiego i Kubę Witaszczyka – uczniów klasy VI SP nr 5 w Zduńskiej Woli projekt „Rowerem do szkoły”, który zakłada stworzenie miasteczka rowerowego, wiaty parkingowej i stacji naprawczej dla rowerów na terenie szkolnym, oraz „Letni chill”, czyli szkoła centrum wakacyjnego życia kulturalnego osiedla, Antoniego Karasińskiego i Maksymiliana Chojnackiego, uczniów klasy VIII SP nr 120 z Łodzi.

Celem Programu Edukacyjnego Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni. Misja: Planujemy budżet” jest nauka tworzenia i realizacji budżetów.