czerwiec 13, 2018

Puchary dla uczniów sprawnych jak żołnierze

Kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski spotkał się w poniedziałek z laureatami Wojewódzkich Zawodów Sportowo – Obronnych „Sprawni jak żołnierze – 2018”. Zwycięskie drużyny dziewcząt i chłopców otrzymały puchary i upominki.

XLI Wojewódzkie Zawody Sportowo-Obronne „Sprawni jak Żołnierze – 2018” zostały rozegrane 24 maja w Wieluniu. Wzięło w nich udział 17 drużyn dziewcząt i 19 drużyn chłopców. Uczniowie  rywalizowali w pięciu konkurencjach: strzelanie, pierwsza pomoc przedmedyczna, rzut granatem, tor sprawnościowy oraz bieg na orientację.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyły uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. Miejsce drugie zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie, a trzecie – drużyna z XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi.

W kategorii chłopców zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. Za nimi uplasowały się kolejno drużyny z Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach i Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu.

Puchary i nagrody laureatom wręczył kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski. – Chcemy, aby ten konkurs się rozwijał, bo zarówno obronność, jak i ogólny rozwój sprawności fizycznej młodzieży, to nasze priorytety – powiedział Grzegorz Wierzchowski podczas uroczystości zorganizowanej 11 czerwca w Muzeum Ziemi Wieluńskiej.  Kurator podziękował także nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do startu w zawodach oraz osobom, które wsparły organizację turnieju. Młodzieży i opiekunom gratulowali także: Iwona Koperska, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, która  podczas uroczystości reprezentowała Grzegorza Schreibera, sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i posła na Sejm RP, Marek Kieler, wicestarosta powiatu wieluńskiego, Elżbieta Urbańska –Golec, dyrektor ZS nr 1 w Wieluniu oraz Jan Książek, dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej.