Luty 18, 2021

Poddębickie orkiestry dęte

– Jest w orkiestrach dętych jakaś siła… – można sobie zanucić po wizycie w powiecie poddębickim. Dlaczego? Bo działa tam bardzo dobra szkoła muzyczna, której uczniowie zasilają szeregi lokalnych orkiestr dętych. Ale nie tylko. Mają świetne głosy i mogą z dumą iść w świat, chwaląc się, że wyszli ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Uniejowie. Poddębickie szkoły odwiedził niedawno kurator Waldemar Flajszer.

Oprócz wspomnianej szkoły muzycznej łódzki kurator oświaty obejrzał także Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Poddębicach. Uczennica tej szkoły – Patrycja Siwierska – to laureatka Olimpiady Solidarności. Gościł także w 20. w rankingu Perspektyw technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Na miejscu była okazja, by zobaczyć naukę zawodu w klasie gastronomicznej. Odbyło się także spotkanie z dyrektorami szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat i rozmowy o problemach poddębickiej edukacji ze starostą Małgorzatą Komajdą i posłem Piotrem Polakiem oraz samorządowcami.

Kurator Waldemar Flajszer zwrócił uwagę na realizowane inwestycje, przygotowywane projekty oraz wsparcie jakiego szkołom udziela powiat i pan poseł. Na zakończenie dnia w Poddębicach kurator odwiedził Szkołę Podstawową im. Bohaterów Września 1939 w Uniejowie.

Poniżej – zdjęcia z ww. spotkań