wrzesień 26, 2017

Łódzki Salon Maturzystów 2017

– Wyznaczajcie sobie ambitne cele. Dla odważnych nie ma rzeczy niemożliwych – zaapelował do uczniów zdających w przyszłym roku maturę Grzegorz Wierzchowski, Łódzki Kurator Oświaty.

W poniedziałek na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego został otwarty Salon Maturzystów. Jego łódzka edycja jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu dojrzałości i rekrutacji na studia. W Salonie maturzyści mogą uzyskać porady i informacje dotyczące matury (od ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej) oraz wymagań rekrutacyjnych (od przedstawicieli uczelni z całej Polski). Goście mogą również wziąć udział w warsztatach poświęconych efektywnym metodom nauki oraz skonsultować się z doradcami zawodowymi.

– Życzę wam, byście dobrze wykorzystali ten czas i podjęli właściwe decyzje dotyczące egzaminu maturalnego i kierunku dalszej nauki – zwrócił się do przyszłorocznych maturzystów podczas inauguracji Salonu Grzegorz Wierzchowski. Kurator oświaty poprosił również uczniów, by wyznaczali sobie ambitne cele. – Dla odważnych nie ma rzeczy niemożliwych – przekonywał.
W łódzkim Salonie przy ul. Matejki maturzystów powitali również przedstawiciele wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau, marszałka województwa Witolda Stępnia, władz Łodzi i Uniwersytetu Łódzkiego.
– Życzę wam w przyszłości pracy, do której codziennie idzie się z przyjemnością. Droga do niej rozpoczyna się teraz, na etapie wyboru kierunku studiów i uczelni – powiedział prof. Sławomir Cieślak, prorektor UŁ.
Magdalena Rulska w imieniu organizatorów – Wydawnictwa Edukacyjnego Perspektywy – podziękowała uczelni za udostępnienie młodzieży swoich auli i ekspertom OKE za wsparcie merytoryczne wydarzenia. Wykład inauguracyjny wygłosiła Danuta Zakrzewska, dyrektor OKE.

Przez dwa dni Łódzki Salon Maturzystów odwiedzają uczniowie szkół maturalnych z Łodzi i innych miast regionu.