maj 24, 2024

Łódź najlepsza na strzelnicy

Najlepszymi strzelcami ze szkół ponadpodstawowych w województwie łódzkim są uczniowie XLVII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Łodzi. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zwyciężyli drużynowo w zawodach strzeleckich o „Złotą Tarczę 2024”. – Te zawody to sprawdzian nie tylko waszych umiejętności, ale także nauka współzawodnictwa, kształtowanie hartu ducha i pasji – mówił kurator Janusz Brzozowski wręczając puchary i medale triumfatorom turnieju.

W konkursie zorganizowanym na strzelnicy XLVII LO wzięło udział osiem drużyn ze szkół Łodzi, Kleszczowa, Ozorkowa, Tomaszowa Mazowieckiego i Wiśniowej Góry. Młodzi ludzie rywalizowali w strzelaniu z karabinka pneumatycznego kaliber 4,5 mm wyposażonego w zamknięte przyrządy. Atrakcją zawodów były pokazy składania i rozkładania broni bojowej. Medale, puchary i dyplomy wręczyli najlepszym wicedyrektor liceum Marta Supernat oraz Łódzki Kurator Oświaty. Pogratulowali także wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom, którzy przygotowywali młodych ludzi do zmagań na strzelnicy. Kuratorium Oświaty, jako współorganizator zawodów ufundowało puchary dla najlepszego zawodnika i drużyny. Okazali się nimi uczennica XLVII LO Wiktoria Olszacka oraz drużyna chłopców z tej szkoły.

Najlepsze drużyny dziewcząt: XLVII LO w Łodzi, Międzynarodowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Łodzi i Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie.

Najlepsze drużyny chłopców: XLVII LO w Łodzi, Liceum Ogólnokształcące im. Karola Karskiego z Wiśniowej Góry i Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 z Tomaszowa Mazowieckiego.

Poniżej – zdjęcia z zawodów strzeleckich