kwiecień 9, 2024

Edukacja regionalna z Etnoekipą. Zaproszenie na bezpłatne webinaria dla nauczycieli szkół podstawowych

W imieniu Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi i Ośrodka Rozwoju Edukacji, przekazujemy zaproszenie dla nauczycieli szkół podstawowych na webinaria, których celem będzie pogłębienie wiedzy i umiejętności nauczycieli, edukatorów i animatorów w zakresie prowadzenia lekcji i zajęć o tematyce regionalnej – poświęconych lokalnemu dziedzictwu i kulturze ludowej.

Szczególnym celem webinariów jest zaprezentowanie możliwości wykorzystania serii publikacji edukacyjnych „Wyprawy z Etnoekipą. Poznaj dawną wieś”.

Link do publikacji

Dla każdego województwa przewidziane są po dwa szkolenia na różne tematy, które odbędą się w kwietniu i maju br. Kalendarium webinariów, regulamin szkoleń i formularz zgłoszeniowy dostępne są na poniższej stronie:

Link do strony z formularzem rejestracji

Webinaria posłużą też jako forum wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami i umożliwią zaplanowanie kolejnych działań promujących tematykę regionalną w edukacji. Przed przystąpieniem do webinariów zachęcamy do zapoznania się z nagraniami wykładów etnograficznych przeznaczonych dla każdego województwa:

Link do strony z prezentacjami nt. województw