Czerwiec 17, 2022

Akademicka Łódź Matematyczna – zaproszenie dla szkół

Polskie Towarzystwo Matematyczne we współpracy z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego (math.uni.lodz.pl) oraz Instytutem Matematyki Politechniki Łódzkiej (im.p.lodz.pl), z finansowym wsparciem Centrum OPUS i Urzędu Miasta Łodzi, organizuje cykl spotkań z matematyką pod nazwą Akademicka Łódź Matematyczna.

Składają się na niego:
• Poznaj piękno matematyki… i studiuj ją w Łodzi! – wykłady, prezentacje i spotkania w szkołach ponadpodstawowych województwa łódzkiego od maja do listopada 2022 roku.
• Całodniowe spotkanie Matematyka po Łódzku z uczniami w murach obu uczelni 21 października 2022 r.

Celem projektu jest zachęcenie uczniów z regionu łódzkiego do studiowania matematyki właśnie w Łodzi, przekonanie ich o uniwersalności takiego wykształcenia oraz przedstawienie perspektyw zawodowych po ukończeniu studiów matematycznych.

Organizatorzy zapraszają uczniów do wzięcia udziału w obu typach wydarzeń. Obecnie zbierają wstępne zgłoszenia na spotkania w szkołach. W ich ramach zostanie przedstawiona krótko oferta edukacyjna Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego, pracownik uczelni wygłosi atrakcyjny wykład popularyzujący matematykę, a student przedstawi swoje wrażenia ze studiowania i odpowie na pytania uczniów. Całość zajmie do dwóch godzin lekcyjnych.

Szczegóły techniczne (termin, liczba uczestników, w pewnym zakresie również tematyka spotkania) zostaną określone we współpracy ze szkołami, które przystąpią do projektu. Liczba spotkań jest ograniczona, organizatorzy proszą więc o szybką i pozytywną decyzję.

Adres kontaktowy: filip.strobin@p.lodz.pl

W razie potrzeby istnieje również możliwość uzgodnień telefonicznych.

Zachęcamy dyrektorów szkół i nauczycieli matematyki do wsparcia rozwoju uczniów poprzez udział w projekcie Akademicka Łódź Matematyczna.