grudzień 9, 2019

Konferencja wojewódzka „Edukacja dla zdrowia”

24 placówki oświatowe z naszego regionu otrzymały Wojewódzkie Certyfikaty Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Wicekurator oświaty Jolanta Kuropatwa wręczyła je dyrektorom i nauczycielom na czwartkowej konferencji „Edukacja dla zdrowia”.

– Dziękuję państwu za olbrzymi wysiłek i zaangażowanie. Wiem, jak wiele kryteriów należy spełnić, aby uzyskać zaszczytny tytuł szkoły promującej zdrowie – gratulowała przedstawicielom wyróżnionych szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych Jolanta Kuropatwa. Dodała, że edukacja zdrowotna dobrze wpisuje się w programy profilaktyczne szkół, ale jest również realną potrzebą XXI wieku. – Zdrowe dziecko to zdrowe społeczeństwo i zdrowy kraj. Kropla drąży skałę, dlatego już dziś różnymi sposobami musimy namawiać młodych ludzi do zdrowego trybu życia – podkreśliła wicekurator.

– Szkoła promująca zdrowie to swoisty klimat. To miejsce, w którym dobrze się czujemy i do którego chętnie wracamy. Dlatego chciałabym, aby takich szkół było jak najwięcej – powiedziała Urszula Szewczyk, wojewódzki Koordynator Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
Przedstawicielom certyfikowanych placówek gratulowały również Ewa Sobór, dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Łodzi, oraz prowadząca konferencję wizytator Barbara Tomczyk.

Wcześniej przypomniano, że 27 listopada br. w Ośrodku Rozwoju Edukacji odbyło się uroczyste wręczenie Krajowych Certyfikatów Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. Wśród wyróżnionych znalazło się 8 placówek z województwa łódzkiego: Publiczne Przedszkole nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku, Przedszkole nr 4 „Słoneczko” w Łowiczu, Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim, Szkoła Podstawowa nr 42 im. Stanisława Staszica w Łodzi, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Głownie, Szkoła Podstawowa w Słupi, Szkoła Podstawowa im. Księdza Jana Twardowskiego w Makowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie

W drugiej części spotkania uczestnicy wysłuchali wykładu i obejrzeli prezentację. Najpierw dr Marek Kaczmarzyk (Pracownia Dydaktyki Biologii Uniwersytetu Śląskiego) ciekawie tłumaczył, dlaczego jako ludzie się różnimy i jak ważna jest ta różnorodność w kontekście szans na przetrwanie naszego gatunku. Następnie głos zabrała Grażyna Kujawiak, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Głownie, trenerka programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”.

Konferencję zorganizowało Kuratorium Oświaty w Łodzi w sali kinowej Politechniki Łódzkiej przy al. Politechniki 3a.

Poniżej galeria zdjęć z konferencji wojewódzkiej „Edukacja dla zdrowia”.