Styczeń 23, 2018

Zaproszenie do prezentowania działań związanych z wolontariatem

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice

Przypominamy, że na naszej stronie w dziale “Szkoły i organy prowadzące” znajduje się zakładka “Wolontariat – dobre praktyki”, za pośrednictwem której możecie pokazać innym, jak ta szczytna idea realizowana jest w Waszych szkołach, placówkach, lokalnych społecznościach.

Zachęcamy zatem do przesyłania do redakcji serwisu Kuratorium Oświaty w Łodzi prezentacji ilustrujących inicjatywy na rzecz przeciwdziałania agresji i przemocy, pokazujących pomoc m.in. osobom starszym, kolegom i koleżankom czy zwierzętom. Prezentacje należy wysłać na adres: strona@kuratorium.lodz.pl

Pokażcie, jak pomagacie i opowiedzcie dlaczego, według Was, warto poświęcać innym swój czas, uwagę czy umiejętności. Być może Wasze doświadczenia, pomysły i projekty zainspirują innych do rozpoczęcia przygody z wolontariatem, do dzielenia się sercem z drugim człowiekiem.

Do materiałów należy dołączyć wypełnione oświadczenie dyrektora szkoły/placówki dotyczące wypełnienia obowiązków informacyjnych przewidzianych w przepisach RODO.

Oświadczenie dyrektora. Plik do pobrania 

List Łódzkiego Kuratora Oświaty o wolontariacie 
Wytyczne dotyczące przesyłanych materiałów