Marzec 9, 2018

XIV edycja Konkursu Papieskiego

Instytut Tertio Millennio serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego do udziału w XIV edycji Konkursu Papieskiego – pod hasłem „Jan Paweł II – Pielgrzym pokoju”.

Konkurs Papieski, dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II, realizowany przez Instytut Tertio Milennio od 14 lat, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży. Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem papieża Polaka. Jest więc zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Jana Pawła II oraz pogłębiania wiedzy z zakresu katolickiej nauki społecznej.

Pierwszy etap konkursu, podczas którego uczestnicy mogą się logować na stronie www.konkurspapieski.pl i rozwiązać quiz on-line, trwa do 11 marca 2018 r. II etap odbędzie się 19 marca. Najlepsi otrzymają kolejne zadanie – napisanie eseju na jeden z zadanych tematów. Finalistów 19 maja 2018 czeka ustna obrona prac przed specjalnie powołaną komisją. Finały będą odbywały się w miastach, od których pochodzą nazwy regionów. Zwycięzcy konkursu w poszczególnych regionach w nagrodę wyjeżdżają na wycieczkę do Rzymu.