Czerwiec 23, 2017

Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego

Wojewoda łódzki Zbigniew Rau oraz kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski pożegnali rok szkolny 2016/2017 wspólnie ze społecznością Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Tuszynie.

W uroczystości uczestniczyli także m.in.: Andrzej Łapiński, komendant wojewódzki policji w Łodzi, Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, Roman Laskowski, przewodniczący Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność”, Ewa Ziółkowska, wiceprezes zarządu Okręgu Łódzkiego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Posła na Sejm Joannę Kopcińską reprezentowała Marta Wandzel.

– Cieszę się, że w tej gminie doceniana jest wartość edukacji i wychowania młodego pokolenia, że są one postrzegane jako inwestycja w przyszłość – powiedział kurator Grzegorz Wierzchowski, który  wspólnie z burmistrzem Tuszyna Witoldem Małeckim, powitał szkolną społeczność i gości.

Życzenia spełnienia wakacyjnych planów i odpoczynku złożył uczniom i pedagogom wojewoda Zbigniew Rau. – Rodzicom życzę tego, co jest udziałem nas wszystkich, czyli dumy i radości z tego pokolenia – dodał wojewoda.    

Podczas uroczystości uczniowie, którzy osiągnęli bardzo wysokie średnie ocen oraz z sukcesami uczestniczyli w licznych konkursach i turniejach, otrzymali z rąk dyrektora szkoły Joanny Owczarek-Szymajdy nagrody i dyplomy. Upominki najzdolniejszym wręczył również łódzki kurator oświaty. Dyplomy, gratulacje i podziękowania odebrali także nauczyciele, rodzice i przyjaciele szkoły.

Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2016/2017 zorganizowano w sąsiadującej z SP nr 1 w Tuszynie hali widowiskowo-sportowej. Uroczystości szkolne poprzedziła msza święta w kościele parafialnym św. Witalisa Męczennika.