Listopad 22, 2021

Wizyta kuratora oświaty w placówkach w Gminie Warta

W piątek Waldemar Flajszer spotkał się z władzami Warty, by porozmawiać o potrzebach gminnych szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Kurator odwiedził Szkołę Podstawową w Rossoszycy, oraz Szkołę Podstawową, Gminny Żłobek i Przedszkole w Warcie. Towarzyszyli mu: Krystian Krogulecki, burmistrz Warty, Barbara Melka, sekretarz gminy, Grzegorz Kopacki, przewodniczący Rady Miejskiej, oraz Cezariusz Mostowski, dyrektor Delegatury Kuratorium w Sieradzu.

W Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka w Rossoszycy kurator wręczył nagrody zwycięzcom XI Festiwalu Piosenki Religijnej „Cecyliada 2021”. – Cieszę się, że jestem tu z wami. Po wysłuchaniu kilku waszych występów, muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem tak wysokiego poziomu konkursu – powiedział, gratulując uczniom i dziękując organizatorom.

Waldemar Flajszer odwiedził także Gminny Żłobek, Przedszkole oraz Szkołę Podstawową im. kpt. pil. Stanisława Skarżyńskiego. Przy szkole trwa budowa wielofunkcyjnej hali. Inwestycja jest realizowana w ramach programu ,,Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2020″. Jej wartość to prawie 6 mln zł., z czego 2,4 mln zł to dofinansowanie uzyskane przez gminę.

Poniżej galeria zdjęć z wizyty kuratora w Warcie