Grudzień 5, 2017

VIII Ogólnopolskie Forum Szkół „Edukacja Obronna Młodzieży”

W dniach 27 – 29 listopada w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się VIII Ogólnopolskie Forum Szkół „Edukacja Obronna Młodzieży”, w którym udział wzięli przedstawiciele kuratoriów oświaty, dyrektorzy i nauczyciele szkół prowadzących klasy wojskowe. Uczestników gościła 25 Brygada Kawalerii Powietrznej oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Tomaszowa Mazowieckiego.

We wtorek 28 listopada w obradach Forum uczestniczył Grzegorz Wierzchowski, Łódzki Kurator Oświaty. Pan Kurator miał możliwość spotkania się z Michałem Dworczykiem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, który przedstawił główne założenia programu certyfikowanych pionów wojskowych klas mundurowych.

Zaproszeni goście obserwowali pokazowe zajęcia ogólnowojskowe przeprowadzone w bazie tomaszowskich kawalerzystów. Łódzki Kurator Oświaty spotkał się z młodzieżą uczącą się w klasach wojskowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, która ćwiczyła musztrę, pierwszą pomoc przedmedyczną oraz taktykę poruszania się na polu walki pod czujnym okiem instruktorów 25. Brygady Kawalerii Powietrznej.

Autorem zdjęć jest Sławomir Miszczuk, nauczyciel ZSP nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim