Kwiecień 18, 2018

VI Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych

12 kwietnia w gościnnych murach 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia odbył się VI Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych, którego organizatorem jest Łódzki Kurator Oświaty.

Głównym celem zmagań uczniów „mundurówek” ze szkół ponadpodstawowych z terenu województwa łódzkiego była  prezentacja wyszkolenia w zakresie musztry opartej na Regulaminie Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Uczestnicząca w przeglądzie młodzież musiała zaprezentować się  w programie obowiązkowym, pokazie musztry paradnej oraz konkursie piosenki marszowej. Po zakończeniu wystąpień poszczególnych drużyn, do pracy przystąpiła komisja oceniająca, która wyłoniła zwycięzcę: Zespół Szkół K. Kałużewskiego i J. Sylli w Zduńskiej Woli. Pozostałe miejsca w  VI Wojewódzkim Przeglądzie Musztry klas Mundurowych zajęli:

II miejsce –  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach
III miejsce –  Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach
IV miejsce –  XLII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi
V miejsce –  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Warcie
VI miejsce –  Liceum Ogólnokształcące Sportowo-Mundurowe Centrum Edukacji “Oświatowiec” w Łodzi

Pamiątkowe puchary i dyplomy wręczyli Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski oraz Dowódca 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia płk Robert Krupa. Dodatkowo przyznana została specjalna nagroda Dowódcy „łącznościowców” z Sieradza uczniowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach Jerzemu Bondarewowi, który najlepiej poradził sobie w dowodzeniu drużyną.

Zwycięski Zespół Szkół K. Kałużewskiego i J. Sylli w Zduńskiej Woli będzie reprezentować województwo łódzkie podczas Finału Centralnego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych, który odbędzie się w dniach 29-30 maja br. w Zakopanem.