Listopad 24, 2017

Uczniowie SP w Błogiem Rządowym są Super Kibicami

Wojewódzki Komendant Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński już po raz 12. zaprosił uczniów do udziału w Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. Głównym hasłem tegorocznej edycji było: ,,Kręci mnie bezpieczeństwo”.

17 listopada halę MOSiR przy ul. Małachowskiego wypełniły dzieci. Uczniowie wzięli udział w teście sprawności fizycznej oraz w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie. Równolegle rozgrywany był konkurs „Super Kibice” na najlepiej dopingującą drużynę w województwie łódzkim.

Rywalizowało 17 drużyn, które mogły liczyć maksymalnie 30 zawodników. Mali kibice głośno zagrzewali do boju swoje koleżanki i kolegów, bili brawo i machali kolorowymi transparentami. Ocenili ich: podkom. Maciej Cholajda z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi, wizytator Anna Krajewska z Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz Zbigniew Osiciński, główny specjalista Biura Informacji i Bezpieczeństwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Uczniowskie zmagania urozmaicały zabawy i konkursy (m.in. zakładanie na czas policyjnego munduru), pokazy taneczne
i gimnastyczne prowadzone przez mistrzynię świata w taekwondo st.sierż. sztabową Martę Mysur z KPP Piotrków Trybunalski. Policja prezentowała swoje mundury, dzieci miały też możliwość poznania technik daktyloskopii pod namiotami służb Policji, Izby Administracji Skarbowej i Straży Granicznej.

Głównym celem konkursu „Super Kibice” (pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty) było popularyzowanie  zasad bezpiecznego i zdrowego współzawodnictwa sportowego oraz ducha fair-play. Najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Błogiem Rządowym. Uczniowie otrzymali puchar Łódzkiego Kuratora Oświaty, który wręczyła wicekurator Elżbieta Ratyńska, oraz 30 piłek do siatkówki i piłki nożnej, dużą maskotkę Komisarza Błyska od Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz drobne upominki od Urzędu Marszałkowskiego.

Kolejna edycja Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa za rok!

Zdjęcia m.in. dzięki uprzejmości Wojewódzkiej Komendy Policji w Łodzi.