Kwiecień 26, 2019

Święto Dziękczynienia – zaproszenie dla nauczycieli i pedagogów

W niedzielę 2 czerwca 2019 r. w Warszawie już po raz dwunasty odbędą się uroczystości związane ze Świętem Dziękczynienia. Arcybiskup Metropolita Warszawski kardynał Kazimierz Nycz zaprasza na nie również nauczycieli i pedagogów, którzy – jak pisze kardynał w liście do łódzkiego kuratora oświaty – „swoją ciężką pracą i zaangażowaniem kształtują serca i umysły młodego pokolenia, kultywując w ten sposób zaszczytną służbę Ojczyźnie”.

Uroczystości Święta Dziękczynienia rozpoczną się o godz. 8 pielgrzymką z pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej mieszczącej się przy ul. Ks. Prymasa A. Hlonda. O godz. 12 w Świątyni Opatrzności Bożej zaplanowana jest Msza św. z udziałem przedstawicieli Episkopatu Polski, zaproszonych gości i pielgrzymów, podczas której homilię wygłosi kardynał Stanisław Dziwisz. Będą też m.in. muzyczny koncert, pokaz filmów dokumentalnych o Janie Pawle II i Prymasie Wyszyńskim, wypuszczanie do nieba baloników ze słowem „Dziękuję” i wiele atrakcji dla dzieci w specjalnie wybudowanym dla nich miasteczku.

W związku z przypadającą w tym roku 40. rocznicą pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II, hasło tegorocznego Święta Dziękczynienia brzmi: „Dziękujemy za wielkich pasterzy – Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego”.