Czerwiec 14, 2017

Puchary i dyplomy dla najsprawniejszych uczniów

W XL Zawodach Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze – 2017” zwyciężyły drużyny dziewcząt i chłopców z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. We wtorek nagrody uczniom wręczyli kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski i zastępca dyrektora Biura Wojewody Kamil Wojtysiak.

– Mam nadzieję, że nadal będziecie rozwijać swój potencjał, bo wasza sprawność jest potrzebna społeczeństwu i państwu polskiemu – mówił podczas podsumowania konkursu kurator Grzegorz Wierzchowski. Kurator życzył także zwycięzcom wojewódzkim sukcesu w etapie centralnym, który odbędzie się w dniach 19-22 czerwca w Bornem Sulinowie.

W tegorocznej jubileuszowej edycji turnieju w naszym regionie wzięło udział 15 drużyn dziewcząt i 17 drużyn chłopców. Zawody rozegrano 19 maja w Radomsku. Młodzież rywalizowała w pięciu konkurencjach: teście sprawnościowym, rzucie granatem, strzelaniu, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej i biegu na orientację.

Pierwsze miejsca wywalczyły drużyny żeńska i męska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. Miejsca drugie drużyna dziewcząt z III Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie i drużyna chłopców z II Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu, a trzecie – uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu i uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku. Nagrodę Grand Prix dla najlepszego zawodnika zdobył Przemysław Banasiak z Radomska. Puchary, dyplomy i upominki wręczyli uczniom kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski i zastępca dyrektora Biura Wojewody Kamil Wojtysiak.
Podziękowania otrzymali także opiekunowie najlepszych drużyn.