Wrzesień 22, 2021

Podsumowanie zawodów „Sprawni jak żołnierze – 2021”

We wtorek kurator oświaty Waldemar Flajszer wręczył nagrody zwycięzcom XLIV Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Uroczystość miała miejsce w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna z Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim. Miejsce drugie wywalczyły uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach, a trzecie – z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Kleszczowie.

W kategorii chłopców najlepsi okazali się zawodnicy z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Kleszczowie. Tuż za nimi na podium znaleźli się uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach, a miejsce trzecie zajęła drużyna z Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.

Przyznano także nagrodę Grand Prix dla najlepszego zawodnika zawodów. Został nim Adam Miłak, uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego im. Wincentego Witosa w Bujnach.

XLIV Zawody Sportowo – Obronne „Sprawni jak żołnierze – 2021” zostały rozegrane 14 września na terenie 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu. Uczestniczyło w nich 14 zespołów reprezentujących 8 szkół ponadpodstawowych. Trzyosobowe drużyny uczniów rywalizowały w pięciu konkurencjach: teście sprawnościowym, rzucie granatem, strzelaniu z karabinku sportowego, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej i biegu terenowym na orientację.

Tegoroczną edycję zorganizowano pod honorowym patronatem: Wojewody Łódzkiego, Marszałka Województwa Łódzkiego, Prezydenta Miasta Sieradza, oraz Starosty Sieradzkiego, przy wsparciu i pomocy 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia, Shotbom Sp. z o. o. w Łasku, oraz Klubu Strzeleckiego „Kruk” w Łasku.

Drużyny dziewcząt i chłopców, które zajęły pierwsze miejsca, będą reprezentowały województwo łódzkie w finale centralnym zawodów, który odbędzie się w dniach 27 – 30 września 2021 r. w Bornem Sulinowie.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim drużynom dziękujemy za sportową postawę podczas rywalizacji.

Poniżej galeria zdjęć z podsumowania zawodów.