Kwiecień 28, 2017

Minister edukacji odwiedziła szkołę w Sieradzu

Uczniowie Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 8 w Sieradzu mogą już korzystać z nowej sali gimnastycznej. W uroczystym otwarciu obiektu uczestniczyła w środę minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

– Jesteście w szkole nowoczesnej. Macie piękną nową salę, nowe gabinety i nikt wam nie wmawia że trzeba was zamknąć bo jest was za mało – powiedziała minister Anna Zalewska. – Jesteście szkołą integrującą i wiecie co to znaczy wspólnota. Wiecie co to znaczy odpowiedzialność za osobę ze specjalnymi potrzebami – chwaliła uczniów i nauczycieli pani minister.

Obiektu na miarę XXI wieku gratulowali społeczności szkolnej także m.in. Posłowie na Sejm RP  Piotr Polak i Marek Matuszewski, kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski oraz Dyrektor Generalny Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego Mirosław Suski.

– Dziś spełniają się marzenia, które długo rodziły się w sercach i umysłach tej społeczności – mówił prezydent Sieradza Paweł Osiewała. Prezydent podkreślił, że z sali korzystać będą nie tylko uczniowie, ale – w godzinach popołudniowych – także mieszkańcy dzielnicy.  

Inwestycja warta 1,5 mln złotych została sfinansowana z pieniędzy miasta, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pełnowymiarowa sala gimnastyczna posiada łącznik, w którym znajdują się 2 sale lekcyjne, węzeł sanitarny i winda dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.