Luty 18, 2021

Pajęczno z mistrzem Polski

Mamy mistrza Polski – taki napis znaleźć można przed wejściem na powiatową pływalnię w Pajęcznie. Bo powiat ma pływackiego mistrza – jest nim 14-letni Mikołaj Popiel. Kilka dni temu gratulacje złożyli mu kurator Waldemar Flajszer i starosta pajęczański Zbigniew Gajęcki.

Spotkanie w Pajęcznie to odwiedziny w szkołach powiatu i rozmowy z dyrektorami. O problemach, ale też sukcesach. Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie i Zespół Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Działoszynie – to szkoły corocznie wyróżniane w rankingu Perspektyw. To wspaniała kadra i chcący zdobywać wiedzę uczniowie. Była także Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie, której pracujący z klasami I-III nauczyciele szykowali się właśnie na szczepienia, Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna czy Biblioteka Pedagogiczna, która mieści się w działoszyńskim zamku.

Największe wzruszenie pobytu w powiecie to Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Działoszynie. I kilkuletni Adaś – chłopiec, który nie mówi, ale z pomocą tzw. mówika, rozmawia… Opowiedział kuratorowi Waldemarowi Flajszerowi o swoim niedawno narodzonym braciszku. To spotkanie to pokazanie ogromnej pracy wychowawców, współpracy szkoły z rodzicami, i serca, jakie dostają dzieci ze specjalnymi potrzebami. Tu wychwytuje się ich talenty i przygotowuje do życia. A na ścianach zawieszone piękne prace podopiecznych.

Konferencja prasowa, spotkanie z panią poseł, władzami samorządowymi i zapowiedź projektu klas patronackich w szkołach odwiedzonych przez kuratora powiatów, to pozostałe punkty wizyty łódzkiego kuratora oświaty na pięknej pajęczańskiej ziemi.

Poniżej – zdjęcia z wizyty kuratora w powiecie pajęczańskim