Powiększ tekstPomniejsz tekstDrukujPowrót
Wydarzenia
1 2 3 4
15 kwietnia 2013
Gala finałowa Konkursu „Mam 6 lat”
Zwycięzcy etapów wojewódzkich II edycji Konkursu MEN „Mam 6 lat” z całego kraju spotkali się w miniony czwartek (11 kwietnia) w Warszawie z Ministrem Edukacji Narodowej Krystyną Szumilas, aby wziąć udział w uroczystym ogólnopolski finale. Delegacji z naszego województwa towarzyszył podczas uroczystości w stolicy Łódzki Kurator Oświaty Jan Kamiński.

W tegorocznej edycji ocenianych było aż 4 607 prac. W gronie 15 najlepszych z najlepszych znalazły się dwa zespoły z regionu łódzkiego.
W kategorii Rad Rodziców Przedszkola, na trzeciej pozycji w klasyfikacji ogólnopolskiej - Przedszkole Samorządowe nr 9 w Bełchatowie, a w kategorii „Prac uczniów klas I-III, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat”, jedną z trzech równorzędnych nagród pierwszych zdobyła praca zbiorowa uczniów z klasy I a, I b i II a Szkoły Podstawowej nr 6 w Łodzi.

Gala zgromadziła wielu znakomitych gości. Obecni byli: członkowie kierownictwa MEN - podsekretarz stanu Joanna Berdzik, sekretarz stanu Tadeusz Sławecki, podsekretarz stanu Maciej Jakubowski, podsekretarz stanu Przemysław Krzyżanowski, dyrektor generalny Robert Bartold, a także wspierające aktywnie reformę obniżenia wieku rozpoczęcia obowiązku szkolnego: Henryka Krzywonos oraz Alicja Węgorzewska, śpiewaczka operowa.

Zwycięzcy konkursu otrzymali gratulacje także z rąk Rzecznika Praw Dziecka – Marka Michalaka, a pozdrowienie filmowe przesłała dzieciom i rodzicom superniania Dorota Zawadzka.

Uroczystość odbyła się w Centrum Nauki Kopernik, gdzie po ceremonii wręczenia nagród dzieci w towarzystwie rodziców i opiekunów, chętnie zamieniły się w małych odkrywców – eksperymentując i w niebanalny sposób zdobywając wiedzę i nowe doświadczenia.