Październik 2, 2017

Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS

Polski Związek Krótkofalowców zaprasza do uczestnictwa w 7. Ogólnopolskiej Konferencji Uczestników i Sympatyków Programu ARISS. Konferencja odbędzie się pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

ARISS jest międzynarodową organizacją umożliwiającą, dzięki zaangażowaniu krótkofalowców, zorganizowanie edukacyjnej telekonferencji z astronautą przebywającym w czasie połączenia na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Program edukacyjny ARISS oraz programy towarzyszące stanowią wyjątkowo dobrze postrzegany i akceptowany przez dzieci oraz młodzież sposób na zainteresowanie najnowszymi zdobyczami nauki i techniki. Celem konferencji jest pokazanie nauczycielom i uczniom, w jaki sposób każda szkoła – po spełnieniu odpowiednich wymagań – może uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu, jakim jest rozmowa przez amatorską radiostację z astronautą przebywającym w kosmosie. Przekażemy także informacje o możliwościach współpracy w tym zakresie zarówno ze strony Polskiego Związku Krótkofalowców, jak i innych współpracujących z nami stowarzyszeń.

Konferencja odbędzie się w Zespole Szkół Technicznych (ul. Poznańska 43, 63-400 Ostrów Wielkopolski), w dniu 14 października 2017 r. Organizatorzy zapewniają nocleg z 13/14 października w cenie 35,- zł/os. oraz bezpłatne śniadanie dla korzystających z noclegu, a także obiad dla wszystkich uczestników konferencji. Udział w konferencji jest bezpłatny.

W związku ograniczoną ilością miejsc prosimy o jak najwcześniejsze zgłoszenie udziału. Zgłoszenia proszę przesyłać elektronicznie poprzez stronę internetową  https://ariss.pzk.org.pl lub faxem 52 372-16-15, wówczas zostaną one przekazane organizatorowi. Można także zgłoszenia dokonać listownie na adres: Polski Związek Krótkofalowców, Sekretariat ZG, ul. Modrzewiowa 25, 85-635 Bydgoszcz. Informacje telefoniczne: Sławomir Szymanowski: 500-166-433 oraz Piotr Skrzypczak 602-248-182.