Grudzień 10, 2018

Nowatorski system ostrzegania o zagrożeniach „ALERT RCB”. Szkolenia dla nauczycieli, scenariusze zajęć z uczniami

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, od lata bieżącego roku, testuje nowatorski system ostrzegania o zagrożeniach pod nazwą „ALERT RCB”, którego zadaniem jest informowanie za pomocą wiadomości SMS, wszystkich osób znajdujących się na terenie kraju o sytuacjach nadzwyczajnych zagrażających ich zdrowiu lub życiu (np. nagłym spadku lub wzroście temperatury powietrza, silnym wietrze o prędkości powyżej 100 km/h, zamachu terrorystycznym).
Szczegółowe informacje poświęcone „ALERTOWI RCB” dostępne są na stronie internetowej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa: https://rcb.gov.pl/alertrcb/

24 września 2018 r. Ośrodek Rozwoju Edukacji podpisał z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa porozumienie w sprawie współpracy w celu podnoszenia świadomości o funkcjonowaniu opisanego wyżej systemu wśród dzieci i młodzieży, które w większości dysponują już osobistymi telefonami komórkowymi i również będą odbiorcami komunikatów ostrzegawczych.

Na stronie ORE dostępne są scenariusze zajęć z uczniami dotyczące „ALERTU RCB”, a Wydział Wychowania i Profilaktyki zaplanował dodatkowo szkolenia e-lerningowe dla nauczycieli.
Zapisy prowadzone są przez stronę internetową: www.szkolenia.ore.edu.pl

Link do strony www ze scenariuszami zajęć.