Czerwiec 12, 2019

Nagrody i gratulacje dla uczniów sprawnych jak żołnierze

Łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski pogratulował laureatom Wojewódzkich Zawodów Sportowo – Obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Zwycięskie drużyny będą reprezentować nasz region w finałach ogólnopolskich.

XLII Wojewódzkie Zawody Sportowo-Obronne „Sprawni jak Żołnierze – 2019” zostały rozegrane w maju w obiektach Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu i strzelnicy LOK w Skomlinie. Wzięło w nich udział 9 drużyn dziewcząt i 10 drużyn chłopców rywalizujących w pięciu konkurencjach: strzelanie, pierwsza pomoc przedmedyczna, rzut granatem, tor sprawnościowy oraz bieg na orientację.

Wśród dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyły uczennice Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach. Drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, a trzecie – z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie.
W rywalizacji chłopców zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, którzy wyprzedzili reprezentacje Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie i Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi.

– Dzięki takim zawodom można podnosić swoją sprawność fizyczną i sprawdzać się na tle rówieśników z innych szkół. Zdaliście ten sprawdzian doskonale – gratulował zwycięzcom kurator Grzegorz Wierzchowski podczas gali w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim podsumowującej rywalizację.
Kurator podziękował również nauczycielom – za przygotowanie drużyn do startu w zawodach i czuwanie nad ich bezpiecznym przebiegiem, wyróżniając panią Renatę Kaczmarek z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu za jej nieocenioną pomoc w organizacji tegorocznych rozgrywek.

Uczniowie z najlepszych drużyn dostali dyplomy, puchary oraz nagrody – tablety, albumy, sprzęt sportowy. Nagrodę Grand Prix dla najlepszego uczestnika turnieju zdobyła Milena Tasarz z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach.