Kwiecień 13, 2018

Nagrody dla najlepszych uczniów

Grzegorz Wierzchowski nagrodził w środę laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Kurator oświaty życzył uczniom, by ich olbrzymia wiedza zaowocowała mądrością, dzięki której dokonujemy w życiu właściwych wyborów.

W tegorocznej edycji konkursów w naszym regionie rywalizowało około 30 tysięcy uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Jak zwykle największym zainteresowaniem cieszyła się matematyka, języki angielski i polski. Wielu uczniów zdobywało laury w więcej niż jednym konkursie. Rekordzista – aż w czterech.

Z wyróżnionymi spotkał się w środę kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski. Uroczystość miała miejsce w największej auli „Paragrafu” – okazałej siedziby Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.
– Dzisiejszy dzień jest ukoronowaniem waszej ciężkiej, często wieloletniej nauki – zwrócił się do uczniów kurator. – Życzę wam, by olbrzymia wiedza, którą już macie, zamieniła się kiedyś w mądrość, dzięki której możemy podejmować dobre decyzje, związane nie tylko z edukacją. Niech ta mądrość procentuje w życiu osobistym i zawodowym, w rozwoju lokalnych społeczności oraz całego państwa – życzył Grzegorz Wierzchowski.
Kurator podziękował wszystkim, którzy zorganizowali wojewódzkie konkursy przedmiotowe oraz przygotowali ich uczestników – nauczycielom i rodzicom uczniów, pracownikom Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Kuratorium Oświaty.

– Znaleźć się w takim gronie, to jak zdobyć medal olimpijski. Patrząc na was widzę Polskę piękną i bezpieczną – komplementował zwycięzców wicewojewoda Karol Młynarczyk, a do gratulacji przyłączył się również dyrektor łódzkiego oddziału IPN Dariusz Rogut.

Uczniowie dostali książki i albumy, nauczyciele – listy gratulacyjne, ale główną nagrodą są bonusy w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Gimnazjaliści, którzy uzyskali tytuł laureata, zostaną przyjęci do wybranego liceum lub technikum w pierwszej kolejności. Tytuł finalisty oznacza dodatkowe punkty. Ze specjalnych uprawnień w tym względzie skorzystają w przyszłości także zwycięzcy z nowych 8-letnich szkół podstawowych.

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe zorganizował Łódzki Kurator Oświaty we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi.